array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X

Opinie specjalistów zgodnie podkreślają, że stosunek jakości membrany EPDM Firestone i ceny wypada bardzo korzystnie. Prawdą jest, że cena 1 metra kwadratowego tego rodzaju pokrycia dachowego jest większy niż w przypadku innych technologii. Biorąc jednak pod uwagę cechy i właściwości EPDM oraz przewagę tego pokrycia nad konkurentami, należy przyznać, że koszt inwestycji szybko się zwraca. Folia EPDM zdobywa coraz większą popularność – jest to produkt dobrej jakości na długie lata bezawaryjnego użytkowania.

Membrana EPDM – optymalna cena za jakość

Klikając w przycisk „Cennik EPDM Firestone” lub grafikę poniżej zobaczysz dokument PDF z wykazem kosztów zamówienia nawierzchni EPDM Firestone, która ma bardzo szerokie zastosowanie w pokryciach dachowych i nie tylko. Zakupiony towar w jednym kawałku z oferty naszej hurtowni sprawdzi się na pokrycia dachów zielonych oraz na dachach płaskich. Membrana EPDM może być wykorzystana do uszczelniania, np. pokrycie stawów czy oczka wodnego.

Cennik EPDM Firestone

Co wpływa na oszczędności związane z EPDM?

Chodzi tu przede wszystkim o to, że technologia ta wyróżnia się długowiecznością wynikającą z olbrzymiej wytrzymałości oraz praktycznie brakiem konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych. Membrana EPDM zachowuje swoje właściwości fizyczne mimo oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych jak np. promieniowanie UV.

To właśnie ta cecha sprawia, że cena zainwestowana szybko się zwraca. Podczas, gdy inne pokrycia dachowe wymagają dość szybko renowacji lub nawet wymiany, a tym samym generują kolejne wydatki, EPDM zachowuje swoje parametry (wysoka elastyczność, odporność na działanie korzeni roślin), zatem nie wiąże się z ponoszeniem wydatków związanych z naprawą.

Koszt dachfolii EPDM jest zatem jednorazowy.

Olbrzymią zaletą jest to, folia EPDM jest wysoce elastyczna i odporna.

Łatwy montaż dachfolii EPDM

Oszczędności wynikające z postawienia na EPDM, wiążą się także z łatwym i szybkim montażem pokrycia, co przekłada się na niższy koszt usługi. Montaż może odbyć się przez klejenie, łączenie taśmami, wulkanizację czy spawanie gorącym powietrzem.

Są to techniki czyste i szybkie. Istnieje także możliwość przygotowania pokrycia dachowego w warunkach fabrycznych, jako jednej zakończonej membrany, którą wystarczy położyć na dachu.  Oczywiście, projekt taki przewiduje wszystkie potrzebne w pokryciu otwory czy stojaki do rynien, elementy odpowietrzające i inne instalacje dachowe.

Wszystkie te cechy wpływają na fakt, że mimo pozornie droższej ceny za metr kwadratowy, tak naprawdę EPDM umożliwia poczynienie oszczędności. Wynika to z tańszego i łatwiejszego montażu, żywotności i braku dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją czy koniecznością ewentualnych napraw.

Dodatkowe zastosowanie EPDM

EPDM jest także materiałem wysoce nieprzepuszczalnym. Chodzi tu również o nieprzepuszczalność roślin i ich korzeni. Cecha ta powoduje, że EPDM może być używane również poniżej gruntu, np. jako pokrycie stawów. Membrana dachowa idealnie nada się do zastosowania na tzw. dachach zielonych.

Membrany dachowe w magazynie

Na stanie magazynowym posiadamy w stałej sprzedaży wszystkie niezbędne elementy systemów EPDM i TPO Firestone Building Products.