array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X

W Polsce zdecydowana większość dachów to dachy płaskie. Niestety gros z nich została zaprojektowana w latach 70. i 80., co w praktyce oznacza konieczność przeprowadzenia rzetelnego remontu dachu płaskiego. Pytanie, jak to zrobić, by naprawa dachów płaskich przyniosła określone efekty w postaci trwałego i stabilnego systemu zadaszenia.

Ocena techniczna dachu płaskiego

Zanim rozpocznie się renowację dachu płaskiego, konieczna będzie kompletna ocena jego stanu technicznego. Być może okaże się, że warstwa hydroizolacyjna jest zniszczona w niewielkim stopniu, dzięki czemu będzie można na niej osadzić nową strukturę wodoszczelną. Wracając jednak do kwestii analizy stanu technicznego dachu płaskiego, konieczne będzie dokładne zbadanie jego ewentualnych wybrzuszeń, pęknięć, a nawet stanu wykończenia blacharskiego. Dopiero na podstawie tych danych można podjąć decyzję co do kolejnych czynności naprawczych.

Uwagi podczas kontroli dachu płaskiego

Kontrolując stan dachu płaskiego, warto w szczególny sposób zwrócić uwagę na:

  • stan starej hydroizolacji, która bardzo często wykonana jest z papy i lepiku,
  • skraplającą się parę wodną, która może solidnie osłabić strukturę powierzchni dachowej,
  • pojawiające się mostki cieplne, których obecność wynika najczęściej z zastosowania przestarzałych technik termoizolacyjnych.

Naprawa dachów płaskich – samemu czy z profesjonalistą?

Samodzielna naprawa dachu płaskiego jest procesem dość ryzykownym, który może skutkować koniecznością wykonania kosztownych poprawek przez profesjonalistę. Poza tym brak doświadczenia w naprawie systemów dachów płaskich może doprowadzić do nieprawidłowego zastosowania materiałów hydro i paroizolacyjnych, co w konsekwencji będzie skutkować utratą gwarancji i niepotrzebną stratą pieniędzy.

Dzięki pomocy fachowca inwestor nie tylko zyska czas i pieniądze, ale też będzie miał pewność, że wszystkie wykonane przezeń prace zostały zrealizowane w sposób kompetentny i profesjonalny.

Praca fachowca od A do Z

Dzięki pomocy fachowca naprawa dachów płaskich zostanie zrealizowana szybciej i efektywniej. Swoją pracę rozpocznie on od dokładnej analizy stanu technicznego zadaszenia. Następnie wybierze on odpowiedni rodzaj papy, za pomocą której wszystkie pęknięcia i niedoskonałości zostaną łatwo i szybko usunięte. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pap bitumicznych, które znajdują swe zastosowanie nie tylko w budynkach jednorodzinnych, ale też i przemysłowych. Opcjonalnie można też skorzystać z membrany PVC, która charakteryzuje się doskonałym poziomem hydroizolacji i odpornością na działanie szerokiego spektrum temperatur.

Co ważne – skorzystanie z pomocy fachowca wiąże się również z wysoką trwałością zrekonstruowanej warstwy hydroizolacyjnej. Pomoc profesjonalisty pozwoli wykluczyć ryzyko powstania jakichkolwiek niedoróbek, które skutkowałyby osłabieniem trwałości dachu, a co za tym idzie – koniecznością jego ponownego remontu lub – co gorsza – całkowitej przebudowy.

Podsumowanie

Naprawa dachów płaskich to proces, który jest skomplikowany, czasochłonny, ale też wielopłaszczyznowy. Dlatego zawsze warto stawiać na pomoc fachowców, którzy pomogą dobrać odpowiednie materiały i profesjonalnie ocenią stan dachu.

Membrany dachowe w magazynie

Na stanie magazynowym posiadamy w stałej sprzedaży wszystkie niezbędne elementy systemów EPDM i TPO Firestone Building Products.