array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X

Technologia EPDM, a więc nowoczesnej membrany stosowanej w ramach pokrycia dachowego, która wykonana jest na bazie sztucznego kauczuku, zdobywa coraz większe uznanie. Najlepsze efekty EPDM odnosi, kiedy montowane jest w parze z PIR, specjalną termoizolacyjną pianką. Takie połączenie idealnie sprawdzi się przy dachach płaskich. Sprawdźmy, jakie są zalety PIR.

PIR – mistrzem izolacji przy dachach płaskich

Sposobów izolowania dachu płaskiego jest naprawdę wiele. Wszystkie technologie mają swoje zalety, ale nie są one wolne od wad. Wśród możliwych rozwiązań, liderem rynku wydaje się PIR, technologia, która wykazuje olbrzymią przewagę nad konkurencją.

Można powiedzieć, że PIR to ulepszona wersja pur, czyli poliuretanu. Olbrzymią zaletą PIR jest osiągnięcie najlepszych właściwości izolacyjnych, przy jednoczesnej możliwości stworzenia wyjątkowo cienkiej płytki.

Konkretne zalety technologii PIR

Największym plusem stosowania izolacji PIR jest olbrzymia wartość szczelna, która jest nieporównywalna z innymi technologiami dostępnymi na rynku. Jednocześnie, PIR umożliwia bazowanie na wyjątkowo cienkiej warstwie, bez utraty swoich parametrów izolacyjnych. Ma to olbrzymią rolę w kontekście użytkowym.

Dzięki temu, istnieje bowiem możliwość jedynie minimalnej ingerencji w konstrukcję dachu, która nie wymaga wprowadzania licznych zmian. Bazowanie na izolacji o wysokości jedynie dziesięciu centymetrów, znacząco wpływa na odciążenie dachu. Taka warstwa szczelna jest o wiele lżejsza. Znacznie zwiększa to żywotność i sprawność konstrukcji dachowej.

PIR to także technologia, która jest wysoce odporna na nacisk i znosi stosunkowo duże obciążenia. Sprawia to, że jest to idealne rozwiązanie w przypadku dachu, po którym będzie się chodziło. Jeżeli planujesz zatem zrobić na dachu taras, postaw na PIR. Technologia ta zapewnia także szerokie możliwości montażu.

Płyty piankowe przymocujesz np. przez wykorzystanie mechanicznego zakotwiczenia, jak i przyklejenie do talerzy. Jest to również technologia ognioszczelna, która zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa.

Membrany dachowe w magazynie

Na stanie magazynowym posiadamy w stałej sprzedaży wszystkie niezbędne elementy systemów EPDM i TPO Firestone Building Products.