array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X

Dachy zielone intensywne, to doskonały wybór dla tych osób, które chcą przenieść tradycyjny ogród z parteru bezpośrednio na dach. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rewelacyjnemu rozwiązaniu można zyskać intymną przestrzeń i komfort wypoczynku.

Czym charakteryzują się dachy zielone intensywne?

Głównym zadaniem zielonych dachów intensywnych jest zapewnienie domownikom funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej i rekreacyjnej. W dzisiejszych czasach dachy zielone intensywne bardzo często wykorzystywane są także w przestrzeni publicznej.

Można je spotkać między innymi w kawiarniach i restauracjach. Dachy zielone intensywne wyróżniają się przede wszystkim wysokim układem warstw i dużą różnorodnością biologiczną. Nie można zapominać także o wysokich wymaganiach pielęgnacyjnych.

Zalety dachów zielonych intensywnych

Dachy zielone są dobrym wyborem dla tych osób, które chcą pochwalić się zieloną przestrzenią w miastach. Rośliny bardzo pozytywnie wpływają na mikroklimat i co najważniejsze pochłaniają zanieczyszczenia. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dachy zielone intensywne pozytywnie wpływają na kondycję samego dachu. Dzięki temu fantastycznemu rozwiązaniu można poprawić nie tylko izolację termiczną, ale również izolację akustyczną. W dużej mierze to właśnie dzięki warstwie roślinnej można zabezpieczyć pokrycie dachowe przed wahaniami temperatury i promieniowaniem UV.

Struktura dachów intensywnych

Dachy zielone intensywne charakteryzują się także dość specyficzną strukturą. Większość konstrukcji tego typu składa się przede wszystkim z warstwy roślinności, warstwy substratu intensywnego i filtracyjnej geowłókniny dachowej. Kolejną warstwę tworzy mata drenażowa i geowłóknina chłonno – ochronna. Ostatnią warstwę stanowi z kolei dachowa membrana hydroizolacyjna, która może pochwalić doskonałymi właściwościami przeciwkorzennymi.

Na samym końcu jest oczywiście dach właściwy, który dość często posiada wzmocnioną konstrukcję. Pamiętać należy o tym, że wszystkie wymienione warstwy nie wymagają łączenia ze sobą. Dachy zielone intensywne, to tak naprawdę konstrukcje balastowe, w których spoistość poszczególnych warstw utrzymana jest przez sam ciężar substratu.

Membrany dachowe w magazynie

Na stanie magazynowym posiadamy w stałej sprzedaży wszystkie niezbędne elementy systemów EPDM i TPO Firestone Building Products.